07.07.2011

Goober komunikator - ciekawostka

Na Goobera wpadłem po przez jedną z anglojęzycznych stron o Ubuntu, postanowiłem go zainstalować z ciekawości jak on wygląda i jak sobie radzi pod Linuksem.


Dziś zacznę od minusu tego programy a mianowicie braku protokołu Gadu Gadu, zapytałem się twórców czy planują rozszerzenie Goobera o polski komunikator. Ci ostudzili mój zapał. Na razie nie planują, bo jak sami powiedzieli nie jest tak łatwo dodawać nowe protokoły :(

No ale co on wspiera?
AIM,
Google Talk,
ICQ,
Jabber,
Yahoo!Messenger,
Windows Live Messenger.
Oraz sieci społecznościowe jak Twitter czy Facebook

Goober umożliwia także darmowe rozmowy głosowe jak i wideo wewnątrz swojej sieci, może się przydać jako alternatywa Skype, ponieważ posiadają klienta na wszystkie platformy także te mobilne jak Android czy IOS.

Wideo rozmowy mogą być prowadzone w jakości HD i z maksymalnie z sześcioma osobami jednocześnie.

Dodatkowym plusem może być protokół VOIP i wykupienie specjalnego abonamentu np 30 dni rozmów w obszarze UE to 5.95€ netto.

Jeśli ktoś się z Was obawia o przyszłość Skype po przejęciu przez Microsoft, to teraz może śmiało przyznać, że mamy zastępce dla naszego Linuksa :)
Goober jest naprawdę dopracowany i na prawdę szkoda, że nie można wypróbować protokołu gadu gadu.


2 komentarze:

  1. jak z wydajnoscia vs skype ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Napisz co dokładnie chcesz wiedzieć, piszę z telefonu i dopiero jak będe w domu to sprawdze dla Ciebie. Ja sam korzystam przede wszystkim z GG, a ten jego nie posiada. Postaram się odpowiedzieć jutro.

    OdpowiedzUsuń