07.10.2011

Linux Counter Reaktywacja

Prawie po czterech latach stagnacji projekt Linux Counter doczekał się reaktywacji. Alexander Mieland, jak sam o sobie piszę, uwielbia statystyki więc wziął stary projekt z adresu http://counter.li.org/ i będzie rozwijany pod nowym adresem https://linuxcounter.net/.

Linux Counter, jest organizacją non profit która powstała w 1999 roku przejmując projekt od Harald Tveit Alvestrand. Herald rozwijał projekt od 1993 roku i teraz stoi na czele tej organizacji.
Po konsultacji z wyżej wymienionym Haraldem strona dostała odświeżony wygląd oraz projekt został trochę przerobiony, ale cel został ten sam.
Alexander na samym wstępie informuje, że nie jest to żadna próba phisingu, zresztą na starej stronie http://counter.li.org/ umieszczono komunikat:

The Linux Counter has moved! New site is linuxcounter.net

 

 Baza danych użytkowników została przeniesiona, więc jeśli już byliście zarejestrowani, możecie zalogować się na nowej stronie używając swojego numeru użytkownika. 

Jeśli macie problemy z dostępem do nowego projektu lub z loginem, tonie wahaj się skontaktować z opiekunem projektu po przez adres alex@linuxcounter.net.
Dostępna jest też strona wiki pod adresem http://trac.linuxcounter.net/ 

Miło widzieć, że po raz kolejny nic w świecie Open Source nie ginie, i chyba zawsze ktoś się znajdzie, kto poprowadzi dalej projekt.
Osobiście życzę Linux Counterowi jak największej liczby, a Was zachęcam do dodawania swoich maszyn na ich stronie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz