27.06.2011

Ubuntu Control Center

Ubuntu Control Center to program w którym znajdziemy podstawowe informacji o komputerze jak i podzespołach ale nie tylko.
Przypomina bodaj Panel Sterowania z Windowsa, nie pamiętam czy to dokładna nazwa, ale musicie wybaczyć ponieważ dawno z Windy nie korzystałem.UCC daje nam dostęp do najważniejszych ustawień systemu w jednym miejscu, oczywiście jeśli odpowiedni komponent jest zainstalowany, jeśli nie pokazuje nam z nazwy jakiego pakietu brakuje, więc wystarczy przy pomocy Synaptica czy Centrum oprogramowania Ubuntu doinstalować.Jak podają twórcy programu: 
UCC jest inspirowany przez Centrum Sterowania Mandrivy, które ma na celu scentralizowanie i zorganizować w proste i intuicyjne narzędzie konfiguracyjne głównej dystrybucji Ubuntu Linux. UCC korzysta z wszystkich aplikacji pochodzących z Ubuntu, ale także korzysta z aplikacji firm trzecich, jak Hardinfo, Boot-up Manager, Gufw, Startup-Manager i czcionki jstest-gtk-manager i nowy przełącznik VGA, który korzysta z modułu vga-switchero kernel 2.6.35.

Dobry program który z pewnością nie jednemu się przyda.

Strona głowna projektu


UCC - 32bit
UCC - 64bit
kod źródłowy

4 komentarze:

 1. niestety ,Centrum Oprogramowania melduje złą jakość pliku i możliwe problemy po zainstalowaniu - odradza instalację...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem tak bywa w 11.04, ale po instalacji nie zaobserwowałem problemów z systemem.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale żadnego ppa?
  W sumie program się wywala kilka razy.
  Nie polecam. A szkoda bo ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukałem PPA, ale nie znalazłem.
  Na stronie jest dostępne źródło, możesz spróbować samemu skompilować.
  http://www.easy-share.com/1915871765/ucc061source.tar.gz

  OdpowiedzUsuń